Şifremi unuttum
TR | EN
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜYELİK EĞİTİM KURSLARI BİLGİ KAYNAĞI AB GENESIS PROJESİ SuWaMa WORKS SuWaMa 2014 Conference
Ulusal basından seçmeler
Uluslararası basından seçmeler
E-BÜLTENLER İÇİN TIKLAYINIZ
SİTE HARİTASI
 
ANA SAYFA » HAKKIMIZDA » Basında Hakkımızda Yazılanlar » Ulusal basından seçmeler
Ulusal basından seçmeler
YEŞİL UFUKLAR-Bölgesel Çevre Merkezi Dergisi (Aralık-Ekim 2008)
Yeni Çevre Portalları
Çevre ve Orman Bakanlığı, çevre ile ilgili güncel haberler ve yürütülen etkinlikler konusunda bilgi vermek amacıyla <www.cevreci.gov.tr> adresinde yeni bir portalı yayına soktu. Portalda, çevre kavramlarının açıklamaları gibi bilgiler de bulunuyor ve Türkiye Çevre Raporu benzeri belgelere ulaşılabiliyor. Çevre odaklı bir başka yeni portal, <www.yesilbilgi.org> adresinde bulunan Yeşil Bilgi Platformu. Bir bilişim teknolojileri şirketler grubu tarafından hayata geçirilen ve 24 Eylül 2008’de yayına başlayan Yeşil Bilgi Platformu’nun amacı, çevre sorunlarıyla, öncelikle bu konudaki bilgi eksikliğini gidererek müdahele etmek. Bir diğer yeni portal olan <www.igemportal.org> adresindeki IGEM Portal ise, Türkiye çevre sektörünün potansiyelini, kapasitesini, üretim gücünü küresel ölçekte duyurmayı amaç ediniyor.

MÜHENDİS EVİ-Mühendislerin Buluşma Adresi (08.06.2009)
IGEMPortal vizyonu, Türkiye Çevre Sektörü'nün ulusal ve uluslar arası platformlardaki SES'i olmaktır. Bu ses tüm kamu ve özel sektör kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ve çalışanlarının sesi olup, IGEMPortal sadece bu sesin daha güçlü duyulması için gerekli özgür, bağımsız ve tarafsız platformu oluşturmaktadır. Portalınızın misyonu;                   
• Çevre sektörümüzün potansiyelini, kapasitesini, üretim gücünü küresel  ölçekte duyurmak,
• Kaliteyi ön plana alarak bu gücü arttırmak için bilgiyi paylaşmak,  paylaşarak çoğaltmak ve geliştirmek ve geniş toplum kesimlerine  yaymaktır.
Bu misyon sizlerle birlikte, sizlerin güç ve desteğiyle sürdürülecek ve uluslar arası platformlara taşınacaktır.IGEM Portal Topluluğunun hizmet aracı olarak kullanılacak sitemiz için öncelikli hedefimiz, sizleri sadece bizimle değil sizin gibi güvenilir bilgiyi arayan diğer insanlarla da tanışabileceğiniz, paylaşabileceğiniz, tartışabileceğiniz, öğrenebileceğiniz ve birlikte üretebileceğiniz bir ortam oluşturabilmektir.
JOBSTOR.COM-“The Identification & Data Compute Career Portal” (2003)
İgem Danışmanlık - Çevre ve ekosistem ve ile ilgili izleme, modelleme, çevresel altyapı, çevresel etki değerlendirme, kirlenme kontrolü ve kapasite geliştirme hizmetleri; yayınlar ve referanslar.
http://www.aidcjobs.com/dmoz/index.php/World/Türkçe/Ekonomi_ve_İş
Dünyası/Ticari_Hizmetler/Danışmanlık/


ZETA MÜHENDİSLİK
İgem Danışmanlık - Çevre ve ekosistem ve ile ilgili izleme, modelleme, çevresel altyapı, çevresel etki değerlendirme, kirlenme kontrolü ve kapasite geliştirme hizmetleri; yayınlar ve referanslar.
http://netexplorer.dk/directory/index.php?c=/World/Türkçe/Ekonomi_ve_İş_Dünyası/Ticari_Hizmetler/Danışmanlık/
IGEM Akademia International Training Centre, Yazmacı Tahir Sokak, Reşit Bey Apt. No:1 D:13 Çatalçeşme 34744 Bostancı/ISTANBUL, Turkey

Tel/Fax : +90 216 361 22 35 GSM : +90 530 469 44 32